comment 0

sumienie profesora Chazana

nic mi tak nie podnosi ciśnienia ostatnio jak sprawa prof. Chazana. krew mnie zalewa, jak widzę kolejne artykuły i programy w telewizji.  komentarze internatów nie są lepsze.  gdzieś ostatnio wyczytałam, że fakt, że to dziecko przyszło na świat jest wynikiem tzw. duchowej adopcji.  zgooglowałam temat i doszłam do wniosku, że jeśli ktoś się modlił o ocalenie tak chorego dziecka, to niestety, ale ma coś z głową.

Przyjrzyjmy się faktom:

-dziecko jest NIEULECZALNIE chore. nie ma mózgu. bez tego ciężko funkcjonować. po co przedłużać jego agonię ? nie jestem neurologiem, ale wydaje mi się, że płód w 20 tyg. ma mniej rozwinięty układ nerwowy niż donoszony noworodek. sądzę, że idąc tym tropem byłaby to mniej bolesna alternatywa.

– prof. Chazan złamał prawo. nie dyskutujemy o naturze aborcji. nie jestem jej fanką, nie uważam że trzeba robić prowokacje w stylu: wyskrobię się na gwiazdkę lub nagrywać zabieg i wrzucać na YT. uważam , że każdy przypadek trzeba rozpatrywać oddzielnie. aborcja JEST dozwolona w ściśle określonych przypadkach i ta kobieta miała do niej pełne prawo. prof. Chazan złamał je i powinien ponieść konsekwencje.

-mój ulubiony motyw całej afery: metropolita łódzki apeluje o zbiórkę pieniędzy na prof. Chazana (NFZ zasądził karę bodaj wysokości 70 tys.) noż kurwa! nóż się w kieszeni otwiera. moim skromnym zdaniem ksiądz powinien polecieć razem z profesorem.

-no i drugi hit, dzisiejszy artykuł: otóż matka dziecka jest sama sobie winna- wszak stosowała in vitro. to oczywiste, że to wina kliniki przeprowadzającej zabieg. bo przecież w naturze takie rzeczy miejsca nie mają!? paranoja totalna. mniej by się ośmieszyli gdyby podali informacje zgodne ze stanem faktycznym. otóż żadne płody nie są rozrywane na kawałki (no chyba, że w podziemiu aborcyjnym- tego nie wiem), aborcja odbywa się to jak normalny poród, tyle że przedwczesny i wywołany środkami farmakologicznymi. po szczegóły odsyłam do wywiadu z prof. Dębskim.

ginekologia-cytologia-usg-klinika-radoscfoto

Sumienie prof. Chazana, którym tak się zasłania, nie ma tu nic do rzeczy. Błędem jest zakładanie, że każdy w tym kraju jest katolikiem i tworzenie prawa tylko i wyłącznie pod katolików.  Matka dziecka mogła być żydówką, arabką, ateistką, czy kimkolwiek innym. Pytanie brzmi czy prof. zachowałby się tak samo, gdyby chodziło o jego żonę, córkę, czy wnuczkę. Czy gdyby to jego dziecko miało przyjść na świat w takim stanie, również skazałby siebie i całą swoją rodzinę na takie cierpienia?

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s