comment 0

o przyroście naturalnym słów kilka

jadę samochodem z L. i słyszę, że sytuacja w Polsce jest tragiczna. przyrost naturalny leży i kwiczy. tak źle nie było chyba od II wojny światowej.  a przecież polityka taka prorodzinna. roczny urlop macierzyński! żyć nie umierać!

Panie Premierze, chętnie będę rodzić kolejne dzieci ku chwale ojczyzny, ale rząd musi się  jednak trochę bardziej postarać! naprawdę doceniam roczny urlop macierzyński i włos mi się jeży na głowie, gdy myślę, że niektóre matki musiały wracać do pracy po 3 lub 6 miesiącach. ale tak się składa, że roczne dziecko nadal jest małe.  i w zasadzie potrzebuje mamy nawet bardziej niż noworodek, który głównie je i śpi i jest mu obojętne, kto zabezpieczy jego potrzeby, byleby były zaspokojone. roczne dziecko wie, kto jest jego mamą, wie kto jest jego tatą i wie, że nie chce spędzić całego dnia z obcą panią w żłobku.

Panie Premierze, chętnie pójdę na urlop wychowawczy i zostanę kurą domową na pełen etat. tylko jak zniesie to budżet domowy? może gdyby był płatny jak macierzyński, nie mówię w  100% , ale chociaż częściowo, to rozwiązałoby to część problemu?

Panie Premierze, nie jestem leniwa, chętnie dorobię na urlopie wychowawczym, tylko dlaczego jest to tak zorganizowane, żeby tą młodą matkę udupić i nie dać jej takiej możliwości ?!  dlaczego kiedy chcę być kreatywna, chcę otworzyć działalność gospodarczą, to pomimo opłacanych na urlopie wychowawczym składek, państwo każe mi te składki płacić po raz drugi?  i to koniecznie w pełnej wysokości, bo w wersji ulgowej o kolejnym urlopie macierzyńskim mogę pomarzyć.

ofert pracy w domu nawet nie będę komentować, ale to nie Pana wina.

Panie Premierze, dlaczego kiedy chce zajść w kolejną ciąże, muszę się głowić i kombinować, wracać do pracy choćby na dzień, choćby fikcyjnie,  żeby cokolwiek mi się w ogóle należało? to nie powinno tak być!

jeśli chce Pan dodatniego przyrostu naturalnego, kobiety muszą czuć się bezpiecznie. bo tylko w takich warunkach dzieci mają szanse się rodzić. i nikt- żaden żłobek, ani opiekunka, ani nawet kochający dziadkowie matki dziecku nie zastąpią.

Panie Premierze, ma Pan czarno na białym sugestie, jak wyjść rodzicom na przeciw! może to nie rozwiąże problemu w całości, ale na pewno pomoże.

 

 

SESJA CIAZOWA

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s